פרסום בוויז

אם הייתם על כדור הארץ בשנים האחרונות, כנראה יצא לכם פעם או פעמיים לשמוע על אפליקציית הניווט המובילה בישראל ובין המובילות בעולם, הלא היא אפליקציית וויז (Waze). האפליקציה היא אחת מהמהפכניות בתחום הודות לקלות השימוש בה והעובדה העיקרית שהיא חינמית. היא משומשת על ידי מיליארדי אנשים ברחבי העולם, אבל ללא ספק זה לא מה שמעניין אותנו, הדבר שמעניין אותנו הוא שנדיר מאוד למצוא בן אדם בישראל שלא משתמש בה. עקב ריבוי המשתמשים, המשמעות היא שניתן להגיע פוטנציאלית לכמעט כל בן אדם במדינת ישראל וזוהי הזדמנות שיווקית שלא המון אנשים מכירים. את האפליקציה ניתן לרתום לכדי שיווק ובכך פרסום בוויז יכול להיות מקפצה ענקית לעסק שלכם.

תמונה של המשווק יובל שטרן על פרסום בוויז (Waze באנלית)

מה הן אופציות הפרסום בוויז?

ל-Waze  יש מגוון אופנים בהם תוכלו לבצע פרסום, האופציות שוויז מספקת גורמת לעסק שלכם לבלוט המון מעל שאר העסקים, נכון לשנת 2023 כמה אופציות עיקריות לשיווק העסק שלך באפליקציית וויז (לא את כולם ציינתי):

 • סיכה גדולה שבולטת עם לוגו העסק
 • העלאת העסק בתוצאות החיפוש למיקומים הראשונים
 • הוספת לוגו העסק לצד שמו
 • באנר פרסומי/פופ אפ (Pop Up) שמופיע לנהגים

האם פרסום בוויז מתאים לכל עסק?

התשובה היא באופן כללי לא, פרסום בwaze לא מתאים לכל עסק שקיים לעומת למשל פרסום בפייסבוק, חשוב להבין שתודעה לעסק כמובן טובה לכל עסק באשר הוא אך מכיוון שאנחנו רוצים לנתב את כספי השיווק שלנו על הערוצים הרווחים והטובים ביותר. בואו נהיה חיוביים לשם שינוי, לאיזה סוג עסקים זה כן מתאים?

 • מסעדות
 • חנויות מקומיות
 • תחנות דלק
 • שטיפת מכוניות
 • מוסכים
 • החלפת צמיגים
 • מכוני ספא
 • תחנות נוחות

וכנראה עוד שפספסתי, אבל זה הרוב בגדול 😊

תקציב מינימום לפרסום בוויז

כן, נכון לשנת 2023 המינימום לפרסום בוויז מתחיל מ-180 ₪ לחודש וכמובן אין שום הגבלה לכמה תקציב ניתן להגיע. כמו בכל ערוץ שיווק, ככל שתשימו יותר כסף כך גם הסיכוי שלכם להיחשף ליותר אנשים ולהגיע ליותר לקוחות חדשים. התשלום בוויז עובד על פי חשיפה וגם קיימת תוספת עמלה עבור מודעה שהקליקו עליה. כאשר לוקח שואל אותי כמה לשים אני מתייחס להמון פקטורים לכן דבר זה יהיה מאוד אינדיבידואלי כלפי כל לקוח שלי.

אשמח לייעץ לכם על תחום הוויז באריכות, צרו קשר

יתרונות וחסרונות לפרסם את העסק ב-Waze

כיאה לכל שאלה שבעל עסק צריך לשאול את עצמו לפני שהוא מתחיל להשקיע כסף, השאלה הנשאלת היא: "למה לי?", אז אני כאן בשביל לתת לכם את היתרונות והחסרונות שייתנו לכם כמה נקודות למחשבה מבלי ניסיון שכנוע.

יתרונות

חסרונות

תקציב מינימלי יכול לעבוד

לא מתאים לרוב לעסקים לא פיזיים

חשיפה גבוהה

כלי מדידה לא מתקדמים כמו פלטפורמות אחרות

מתאים לעסקים קטנים בצמיחה

המון משתמשים לא ישימו לב למודעה

המון משתמשים פעילים ואקטיביים באפליקציה

אין אפשרויות פרסום בלתי מוגבלות

לסיכום הדברים על שיווק באפליקציית Waze

לפרסום באפליקציה מגוון יתרונות וחסרונות, אני באופן אישי כמשווק מציע את השירות הזה רק לעסקים שאני בוחר בפינצטה מכיוון שזה מאוד תלוי נישה. הפרסום בוויז מציע יתרונות שאין לשום פלטפורמה פרסומית אחרת וגם לבלוט מעל המתחרים ולהיות איפה שהם לא. מוזמנים לשוחח אותי ולהתייעץ על העניין ומי יודע, אולי נהיה שותפים לדרך בסופו של יום.

גוגל ביצעו מדריך מאוד מפרט אשר ניתן להסתכל עליו במדריך הבא. אני באופן אישי לא חושב שאני יכול לעשות זאת יותר מסודר מהמדריך הזה לכן לא ארחיב.

אכן קיימת אפשרות להוסיף את העסק שלנו בוויז ללא כל עלות, ניתן ליצור מיקום וגם שעות פעילות וכו'.

אכן קיים נכון לשנת 2023 תקציב מינימלי לפרסום של 180 ₪

כן אין הבדל דת צבע ומין לאנשים שיכולים לפרסם, כל אחד שיודע איך לבצע את התהליך ועומד בחוקי הקהילה של וויז יכול לבצע שיווק באפליקציית WAZE

יובל שטרן
יובל שטרן
משווק בתחום דיגיטל אשר מאמין בשיווק מבוסס נתונים. מאמין גדול של להסתכל על הנתונים בצורת ROI (Return of investment). בין היתר גם בונה אתרים מבוססי וורדפרס.
מאמרים נוספים
ליצירת קשר מהירה

לקבלת שיחת ייעוץ ללא עלות